Janet Jackson na swoim ostatnim albumie studyjnym, „Unbreakable”, dała jasno do zrozumienia, że ​​nie tworzyłaby muzyki bez miłości. Trwająca blisko cztery dekady kariera, w końcu zostanie podsumowana czterogodzinnym filmem dokumentalnym, który powstaje we współpracy z Lifetime i A&E.

Zbiegając się z 40. rocznicą wydania jej debiutanckiego albumu „JANET”, trwają prace nad retrospektywnym dokumentem, wstępnie zatytułowanym również “JANET”, który ma zostać wyemitowany na początku 2022 roku.

Film, wyprodukowany przez Workerbee and Associated Entertainment Corporation i wyreżyserowany przez Bena Hirscha, był tworzony od trzech lat. Zapowiadany jako „intymna, uczciwa i niecenzurowana historia”, „JANET” opowie o gigantycznych sukcesach, a także o niewiarygodnych tragediach, które miały sparaliżować karierę Janet, takich jak występ na Super Bowl XXXVIII z Justinem Timberlakem. W filmie pojawi się również wątek śmierci jej brata, Michaela Jacksona.

W dokumencie znajdą się nigdy wcześniej nie publikowane domowe nagrania wideo, a także wywiady z przyjaciółmi Janet Jackson.