Specjalnie dla słuchaczy Dwójki Kuba Więcek Trio wykona repertuar złożony z jazzowych standardów. Współczesne spojrzenie na utwory znane wszystkim miłośnikom jazzu już w ten piątek 5 marca o godz. 18:00. Transmisja na antenie Dwójki oraz – w formie streamingu wideo – na stronie internetowej, Facebooku stacji, a także na kanale YouTube Polskiego Radia. Występ tria Kuby Więcka to kolejna odsłona koncertowego pasma „Jazz.PL” wprost ze studia S3 Polskiego Radia. 

W skład zespołu wchodzą: Kuba Więcek (saksofon altowy), Michał Barański (kontrabas), Łukasz Żyta (perkusja). Formacja saksofonisty wraca do swoich korzeni. Przed nagraniem dwóch płyt z autorskim materiałem w kultowej serii „Polish Jazz” („Another Raindrop”, „Multitasking”), trio zaczynało właśnie od grania koncertów z jazzowymi standardami. Po latach artyści powracają do tej formuły, a słuchacze Dwójki mogą być świadkami tego niecodziennego wydarzenia.  

Kuba Więcek w swoich improwizacjach i kompozycjach czerpie doświadczenia z wielu gatunków muzyki, poczynając od klasyki, przez folklor europejski i jazz, a kończąc na muzyce elektronicznej, alternatywnej czy hip-hopie. Jest laureatem  wielu nagród, w tym „Mateusza” Trójki i „Fryderyka” za Jazzowy Debiut Roku. Saksofonista doceniany jest także na arenie międzynarodowej. W zeszłym roku najbardziej prestiżowy magazyn jazzowy – amerykański DownBeat – umieścił go w zestawieniu 25 artystów wyróżnionych jako „25 for the future”, czyli grona muzyków, którzy wg miesięcznika, będą mieli największy wpływ na rozwój światowego jazzu w najbliższych latach.

„Obywatel muzycznego i nie tylko świata, wykształcony w Nowym Jorku, Amsterdamie, Kopenhadze i Warszawie, porusza się z łatwością nie tylko pomiędzy kontynentami, ale i własnymi eksperymentami.” -mówi o liderze zespołu Piotr Metz, który poprowadzi piątkowy koncert. 

Premiera już w piątek 5 marca o godzinie 18:00 w Programie 2 Polskiego Radia w audycji „Jazz.PL”, a także na stronie internetowej, Facebooku stacji i na kanale YouTube Polskiego Radia.