Tricky anonsuje nową EP “Fall To Pieces Remixes” z remiksami takich artystów jak trentemøller, Kahn, LA Timpa i Lafawndah. Premiera planowana jest na 12 marca 2021 roku, a już teraz można posłuchać “Like A Stone” z wokalem Marty w znakomitym remiksie trentemøllera.


We wrześniu ubiegłego roku Tricky wydał świetnie przyjęty album “Fall To Pieces”, który przyniósł jego najbardziej mroczną i poruszającą muzykę od lat. Po pół roku od premiery krążka artysta zapowiada epkę z remiksami, których autorami są: trentemøller, Kahn, LA Timpa i Lafawndah. Czterej znakomici twórcy, każdy o odmiennym, unikalnym stylu, oryginalnie reinterpretują muzykę Tricky’ego I konfrontują z własną dźwiękową wizją.

“Byłem bardzo zaszczycony, kiedy Tricky poprosił mnie o remiks “Like A Stone”, ponieważ jestem wielkim fanem jego twórczości, a to naprawdę świetny utwór! Wykorzystałem tylko wokale: jego oraz Marty, i zbudowałem wokół nich zupełnie nowy utwór, skupiając się na melodyjnym i mistycznym klimacie”. – mówi trentemøller.

Tricky ma za sobą już ponad trzy dekady kariery muzycznej, ale nadal jest niezwykle płodnym twórcą. Oprócz albumu “Fall To Pieces”  ostatnim roku wydał też intrygującą EPkę “20,20” oraz autobiografię “Hell Is Round The Corner”. Jeszcze w tym roku Tricky planuje trasę koncertową po Europie.