Zwykle jest to pora roku, kiedy zaczynamy planować koncerty i festiwale muzyczne. Ale ponieważ większość z nas wciąż czeka na szczepienia przeciwko COVID-19, a wiele regionów świata pozostaje w częściowym lockdownie, nie jest pewne, czy, kiedy i gdzie artyści będą mogli wznowić występy na żywo. W tym trudnym czasie, gdy tęsknimy za zakończeniem pandemii i bezpiecznym ponownym otwarciem świata, R+R=NOW zapewnia doskonały substytut, w postaci nowego koncertowego albumu „R+R=NOW Live”.

W październiku 2018 roku zespół w składzie: Robert Glasper na klawiszach, Terrace Martin na syntezatorze, wokoderze i saksofonie altowym, Christian Scott aTunde Adjuah ​​na trąbce, Derrick Hodge na basie, Taylor McFerrin na syntezatorze i Justin Tyson na perkusji kilkukrotnie wystąpił na scenie w nowojorskim Blue Note Jazz Club. Na szczęście ktoś był na tyle przewidujący, by nagrać przygotowane jam session.

Na nagraniach znalazły się dwie nowe piosenki – cover „How Much A Dollar CostKendricka Lamara i „Perspectives / Postpartum” – oraz pięć improwizowanych wykonań wybranych utworów z ich debiutanckiego albumu „Collagically Speaking”. Oprócz gościnnego występu Omari Hardwicka w „Needed You Still”, uwaga pozostaje skupiona na utalentowanym sekstecie i ich niewiarygodnej chemii. Każdy muzyk ma swoje przysłowiowe pięć minut, by zabłysnąć, indywidualnie i w grupie. Efekt końcowy to niezwykłe poczucie uczestnictwa w tym niezwykłym koncercie.

Adjuah ​​zwrócił uwagę na wyjątkowość tego szczególnego koncertu, mówiąc:

„Wszyscy w tym zespole to wysocy na sześć stóp czarni faceci, którzy nie pochodzą z zamożnych rodzin. Musieliśmy przejść przez piekło, by stworzyć naszą rzeczywistość, stać się tym, kim jesteśmy. Wszyscy jesteśmy tego bardzo świadomi, więc za każdym razem, gdy się spotykamy, jest to dla nas szczególne święto”.

R+R=NOW Live” jest już dostępne we wszystkich głównych sklepach cyfrowych.