Mariah Carey odbierze nagrodę za wybitne osiągnięcia przyznane przez African American Film Critics Association (AAFCA) podczas 12. dorocznej ceremonii, która odbędzie się 7 kwietnia.

Carey dostąpi zaszczytu za wyjątkowe dziedzictwo jako wszechstronnej artystki, która bezbłędnie realizuje swoje epickie hity i albumy również poprzez sztukę wizualną.

Dyrektor generalny i prezes AAFCA Gil Robertson powiedział w komunikacie prasowym:

„Mariah Carey jest często uznawana za światową ikonę swoich muzycznych talentów, ale rzadko jest doceniana za wizualne opowiadanie historii w swoich teledyskach i programach telewizyjnych. Jako artystka, która jest w pełni zaangażowana nie tylko w tworzenie swoich piosenek, ale także w doborze i tworzeniu otaczających je obrazów, Carey szczególnie zasługuje na nagrodę AAFCA Special Achievement Innovator Award 2021”.

Carey sama wyreżyserowała teledyski do swoich hitów „Fantasy” i „Always Be My Baby”, a także współreżyserowała inne, takie jak „The Roof” i „I Don’t” z udziałem YG. W tym roku Carey kontynuuje swoją kampanię #MC30. Wydała EPki upamiętniające trzy albumy, w tym „E = MC²”, „The Emancipation of Mimi” i „Charmbracelet”.