Kolejne dobre wieści dla Tiny Turner. Po niedawnym ogłoszeniu nominacji do Rock & Roll Hall of Fame 2021, pojawiła się informacja o marcowej premierze film dokumentalnego o życiu artystki, wyprodukowanego przez HBO i HBO Max.

TINA”, w reżyserii Dana Lindsaya i T.J. Martina, to biografia światowej ikony muzyki, która przetrwała 60-letnią karierę wzlotów i upadków. Zapowiadana jako kronika początków kariery, traumatycznego małżeństwa, a także ciężko wywalczonego, triumfalnego powrotu na scenę w wieku 44 lat i jej wiecznego dziedzictwa.

Film będzie zawierał komentarze samej Tiny, a także wielu osób, które znają ją najlepiej, takich jak Angela Bassett, Oprah Winfrey i Kurt Lober, który jest współautorem jej bestsellerowej autobiografii „Ja, Tina”, zekranizowanej w 1993 roku filmem „What’s Love Got to Do With It”. Wywiadów udzielił również mąż Turner i jej wieloletni współpracownik, Erwin Bach.


Według informacji prasowej, dokument będzie zawierał także „bogactwo nigdy wcześniej nie widzianych materiałów filmowych, taśm audio i osobistych zdjęć, opowiadających głęboką i wciągającą historię o królowej rock and rolla w całej jej złożoności”.

Dwugodzinny dokument „TINA” będzie miało swoją premierę w HBO i HBO Max w sobotę, 27 marca o godzinie 20:00.