Rok po ogłoszeniu przez National Geographic, że nagrodzona EMMY, TONY i GRAMMY, Cynthia Erivo, została obsadzona w roli Królowej Soulu, Arethy Franklin w miniserialu biograficznym „Genius”, pierwszy zwiastun produkcji ujrzał światło dzienne.

Czteroodcinkowa antologia, zaprojektowana, by „zgłębić muzyczny geniusz Franklin, niezrównaną karierę oraz niezmierzony i trwały wpływ, jaki wywarła na muzykę i kulturę na całym świecie”, miała zostać zaprezentowana w zeszłym roku, jako pierwsza w historii autoryzowana biografia muzycznej monarchini.

Po tym, jak ogłoszono zmianę planów w związku z pandemią, jej produkcja utknęła w martwym punkcie. Teraz, gdy zbliża się nowa data premiery, możemy już podejrzeć, jak Erivo radzi sobie w królewskiej roli.


Czterodniowy miniserial „Genius: Aretha” wystartuje 21 marca o 21:00 i zakończy się w dniu 79. urodzin Franklin (25 marca). Serialu nie należy mylić z pełnometrażową, kinową biografią Arethy Franklin z udziałem Jennifer Hudson, której produkcja również została przerwana, a jej premiera planowana jest w sierpniu.