Na 12 lutego zapowiadana jest premiera najnowszego albumu Robina ThickegoOn Earth, in Heaven”, pierwszego od czasów „Pauli” z 2014 roku. Płyta ukaże się nakładem jego własnego, debiutującego wydawnictwa Lucky Music we współpracy z EMPIRE. Doświadczony weteran nabiera rozpędu nowym singlem „Take Me Higher”.

Do współpracy nad ekscentrycznym utworem, Thicke ponownie zaprosił producenta z najwyższej półki, Pharrella.

On Earth, and in Heaven” to bardzo osobisty album dla nominowanego do nagrody Grammy artysty, który w ciągu ostatnich kilku lat pożegnał parę bliskich mu osób, ojca, Alana Thicke (2016) oraz przyjaciela i mentora Andre Harrella z Uptown Records ( 2020).

Thicke w komunikacie prasowym:

„Kiedy przeglądałem notatki z albumu, ciągle przychodziło mi do głowy zdanie: „Na ziemi i w niebie” i zdałem sobie sprawę, że o tym właśnie śpiewam: o ludziach, których tu nie ma i ludziach, którzy są tutaj, których kocham i którzy mnie ukształtowali. Ta muzyka to słońce wychodzące po deszczu ”.

Take Me Higher” ukazuje się po wcześniej udostępnionym utworze „Beautiful”. Kompozycja zainspirowana dźwiękami Motown znajdzie się na liście utworów „On Earth i in Heaven”, podobnie jak dwa inne samodzielne utwory: „That’s What Love Can Do” i „Forever Mine”.