Legendarna wytwórnia Big Dada wznawia działalność jako platforma wspierająca czarnych artystów i twórców z mniejszości etnicznych. Londyńskiej oficynie zawdzięczamy albumy m.in. Roots Manuva, King Geedorah, Speech Debelle, Young Fathers czy Ty.

Big Dada, uznawana za jedną z pionierskich i najbardziej zasłużonych wytwórni hip-hopowych, wznawia działalność, aby dokumentować bogactwo i różnorodność kulturową brytyjskiej sceny. Oficyna prowadzona przez wieloetniczny zespół, skoncentruje uwagę na muzyce tworzonej przez czarnych artystów i twórców pochodzących z mniejszości etnicznych.

Wydawnictwo, założone w 1997 roku przez Willa Ashona (który odszedł w 2014 roku), zdobyło uznanie dzięki płytom takich twórców jak m.in. Roots Manuva, Young Fathers, King Geedorah, Speech Debelle czy Ty. Big Dada poszukiwać będzie talentów w różnych stronach muzycznego świata, równocześnie pamiętając o swoich korzeniach, które pozwoliły zbudować jej kulturową tożsamość i niezwykłe dziedzictwo. Misją oficyny jest upowszechnienie głosu mniejszości, zmiana narracji wokół muzyki i walka ze stereotypami. Wytwórnię tworzy niezwykły zespół podobnie myślących pasjonatów, a ich pragnieniem jest stworzyć społeczność, która będzie bronić i wspierać utalentowanych młodych artystów.

Z reaktywacją, wiąże się też nowa identyfikacja wizualna Big Dada – odświeżone logo i strona internetowa oraz nowy merch. Na firmowej stronie znajdą się wskazówki dla debiutantów: informacje o możliwościach dystrybucji muzyki, opinie prawne, porady dotyczące zdrowia psychicznego, jak również teksty redakcyjne o historii różnych gatunków i scen muzycznych.