Ledisi zagra w biografii „Remember Me: The Mahalia Jackson Story”, opartej na życiu niekwestionowanej królowej gospel i działaczki na rzecz praw obywatelskich w latach 1956-1963.

„Jestem zaszczycona, że mogę namalować świat oczami Mahalii i zaśpiewać jej piosenki. Dzieląc przestrzeń z tak wieloma niesamowitymi aktorami i reżyserką Denise Dowse jestem podekscytowana, mogąc opowiedzieć historię nowoorleańskiej legendy gospel Mahalii Jackson” – powiedziała Ledisi w oświadczeniu.

Scenarzystka Ericka Nicole Malone dodała:

„Remember Me to mój osobisty list z podziękowaniami dla królowej gospel Mahalii Jackson, uhonorowanie jej niesamowitego dziedzictwa w muzyce gospel, prawach obywatelskich i wzoru niezwykle silnej, czarnoskórej kobiety”.

Prawdopodobna data premiery filmu na kanale Lifetime to 3 kwietnia.

Mahalia Jackson to amerykańska wokalistka śpiewająca gospel. Nazywana królową muzyki gospel. Artystka zmarła w 1972 roku, w tym samym roku została uhonorowana Nagrodą Grammy za całokształt.

Od czwartego roku życia śpiewała w kościele. Bardzo wcześnie zaczęła przesiąkać klimatem nowoorleańskiej muzyki: szczególne znaczenie miał blues, rodzący się jazz i śpiew Bessie Smith oraz Ma Rainey. W wieku 16 lat wyjechała do Chicago, by zostać tam pielęgniarką, jednak jej losy potoczyły się inaczej: otworzyła salon piękności. Coraz więcej śpiewała solowo w kościołach, na pogrzebach i innych ceremoniach. Znalazła się też w grupie The Johnson Brothers – jednym z pierwszych zawodowych zespołów gospel.

W roku 1937 dokonała pierwszych solowych nagrań. Przez 10 lat współpracowała z muzykiem bluesowym i kompozytorem Thomasem Dorseyem. Wkrótce osiągnęła ogromną popularność. Singel „Move On Up a Little Higher” sprzedał się w ponad dwumilionowym nakładzie. Śpiewała na Newport Jazz Festival w 1958 roku i dla prezydentów Dwighta D. Eisenhowera oraz Johna F. Kennedy’ego (na inauguracji tego drugiego). Występowała w wielu znakomitych salach koncertowych, m.in. nowojorskiej Carnegie Hall, ale także w Europie, Afryce, Japonii i Indiach.

Nagrywała dla wytwórni Decca, Apollo Records i Columbia Records, współpracowała i przyjaźniła się m.in. z Dukiem Ellingtonem, Louisem Armstrongiem oraz Percym Faithem. W 1997 została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.