W październiku 2018 roku, Robert Glasper osiedlił się w Blue Note Jazz Club w Nowym Jorku na miesięczną rezydencję. Podczas tego pobytu wystąpił kilka razy ze swoim nowym kolektywem R+R=NOW. W skład tej super grupy wchodzą Robert Glasper, Terrace Martin, Christian Scott, Derrick Hodge, Taylor McFerrin i Justin Tyson.

W czerwcu 2018 ukazała się ich debiutancka płyta “Collegically Speaking”, a na 12 lutego 2021 roku planowane jest wydanie ich EPki “R+R=Now Live”. Już teraz możemy posłuchać jednego z utworów jaki się na niej znajdzie – “How Much A Dollar Cost” z repertuaru Kendricka Lamara.


Początek R+R=NOW sięga 2017 roku, kiedy to Glasper został poproszony o zebranie super grupy na pokaz SXSW. Różnorodność składu i ich muzycznych doświadczeń łączy się z ogromną łatwością. O samym projekcie Glasper mówi:

“Nie było żadnej próby i planu. Tylko szybka próba dźwięku. A jednak wibrowaliśmy, słuchaliśmy siebie nawzajem i wymyślaliśmy rzeczy na miejscu”.

Tracklista: Respond (6:01) // Been On My Mind (3:32) // How Much A Dollar Cost (4:08) // Change Of Tone (9:01) // Perspectives/Postpartum (11:25) // Needed You Still featuring Omari Hardwick (12:38) // Resting Warrior (25:21