W kolejnej odsłonie koncertowego pasma „Jazz.PL” Program 2 Polskiego Radia zaprezentuje występ supergrupy Emil Miszk & The Sonic Syndicate. Początek spotkania z muzyką jazzowego oktetu z Trójmiasta już w najbliższy piątek 22 stycznia o godz. 18:00. Transmisja na antenie Dwójki oraz – w formie streamingu wideo – na stronie internetowej i Facebooku stacji, a także na kanale YouTube Polskiego Radia.


Młode pokolenie daje nam pewność, że polski jazz jest nie tylko w znakomitej formie, ale będzie miał się świetnie przez następne lata. Jednym z flagowych zespołów, dostarczających nam kolejnych dźwiękowych dowodów na tę rewelacyjną kondycję rodzimej sceny, jest wyjątkowy oktet z Trójmiasta – Emil Miszk & The Sonic Syndicate

Liderem formacji złożonej z czołowych artystów młodego, jazzowego pokolenia jest trębacz i kompozytor związany z trójmiejską sceną – Emil Miszk. Pierwsza płyta zespołu, czyli „Don’t Hesitate!”, otrzymała nagrodę Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2019 w kategorii Jazzowy Debiut Roku. W ubiegłym roku na rynku ukazał się drugi album grupy, zatytułowany „Artificial Stupidity”, który także zebrał same rewelacyjne recenzje.

Muzycy współtworzący ten zespół to wirtuozi swoich instrumentów, mający „supermoce”, których nie boją się używać podczas koncertów. Siłę zespołu stanowi niespieszny charakter działań – „Idąc powoli, zajdziesz dalej”. Każdy z muzyków, mimo młodego wieku, jest doświadczonym artystą z ogromnym dorobkiem i potencjałem twórczym. Spotkanie tych ośmiu indywidualności na jednej scenie zawsze stanowi wyjątkowe muzyczne wydarzenie.

Premiera koncertu tej supergrupy już w piątek 22 stycznia o godzinie 18:00 w Programie 2 Polskiego Radia w audycji „Jazz.PL”.