Nowy album Zayna Nobody Is Listening trafił do sklepów i serwisów cyfrowych. Nowy projekt artysty, pełen osobistych piosenek, podkreśla jego silne inspiracje muzyką r&b. Nobody Is Listening to płyta, nad którą Zayn miał pełną kontrolę artystyczną, począwszy od projektu okładki, po brzmienie i każdy aspekt swojej muzyki.

Album zawiera dwa wydane wcześniej single „Vibez” oraz „Better”, które spotkały się z uznaniem zarówno fanów, jak i krytyków.

Gościnnie w nagraniu albumu wzięli udział: SYD oraz Deviln.


Debiutancka płyta artysty, wydana w 2016 roku, pokryła się w Polsce platyną, a pochodzący z niej singiel “Pillowtalk” zdobył najwyższy możliwy certyfikat – Diamentowej Płyty. Wydany w 2017 roku utwór “Dusk Till Dawn” z Sią był równie wielkim przebojem, podbił listy najpopularniejszych utworów na wiele miesięcy oraz otrzymał certyfikat Diamenetowej Płyty. Singiel promował drugi album artysty “Icarus Falls”, który także pokrył się platyną. Zayn współpracował też także z takimi artystami jak Taylor Swift i Sia. Jest także jedną z największych ikon mody wśród artystów muzycznych – pojawił się na okładce każdego magazynu od Highsnobiety do Vogue. Został nazwany najbardziej stylowym mężczyzną roku przez magazyn GQ Man. Zdobył także nagrody dla najlepszego nowego artysty na American Music Awards oraz Billboard Music Awards.