W sieci pojawił się oficjalny klip do singla RAYE ft. Rudimental„Regardless”. Kawałek pochodzi z wydanej pod koniec 2020 EPki „Euphoric Sad Songs”. Minialbum jest idealną propozycją do tańczenia na smutno i na wesoło. Oglądając klip do wielkiego hitu „Regardless”, można zresztą zainspirować się układem choreograficznym, który artystka przedstawiła w teledysku:


O tym, jak prezentuje się „Regardless” w wersji akustycznej, można przekonać się, oglądając Bathroom Session, które artystka zrealizowała we współpracy z WaterAid i „Clash Magazine”:


Ten projekt to podróż przez 9 etapów żalu. Pierwsza piosenka to dość epicka power ballada, a potem dochodzimy do ostatniego kawałka, w którym można stwierdzić z pełnią szczerości, że twoje serce jest uleczone. Jestem bardzo dumna z tego wydawnictwa i nie mogę doczekać się, aż posłuchacie go w całości. Mam nadzieję, że spodoba się wam ten wycinek mojej duszy. – RAYE

„Euphoric Sad Songs” to m.in. świetnie przyjęte single „Please Don’t Touch” czy „Natalie Don’t” – współczesna odpowiedź na „Jolene” Dolly Parton. Na wydawnictwo trafiły także kawałki nagrane wspólnie z DJ Regardem czy Rudimental.


W 2020 RAYE zanotowała kilka ważnych sukcesów. Jej utwór „Secret” ft. DJ Regard trafił do Top 10 zestawienia singli w Wielkiej Brytanii i zdobył ponad 160 mln streamów. „Tequila” z Jaxem Jonesem i Martinem Solveigiem otrzymała tytuł srebrnej płyty w UK, a na całym świecie zdobyła ponad 60 mln streamów. „Natalie Don’t” trafiło na playlisty Capital FM i BBC Radio 2, a BBC News okrzyknęło utwór „funkowym, współczesnym spadkobiercą” wielkiego hitu Dolly Parton „Jolene”.

RAYE zajęła trzecie miejsce w prestiżowym plebiscycie BBC Sound of 2017, otrzymała też nominację do BRIT w 2018 za wspólny singiel z Jaxem Jonesem. Występowała m.in. jako support Rity Ory, Halsey i Khalida.