Milan Records zaprasza do wysłuchania albumu z muzyką do filmu „Ma Rainey’s Black Bottom” – polski tytuł filmu „Ma Rainey. Matka Bluesa”, skomponowaną przez Branforda Marsalisa! Chicago, lata 20. ubiegłego wieku. Pewnego upalnego popołudnia w studiu nagraniowym grupa muzyków oczekuje na Ma Rainey – genialną artystkę i legendarną „Matkę Bluesa” (Viola Davis). 

Spóźniona na sesję nieustraszona i śmiała Ma wdaje się ze swoim białym menadżerem i producentem w spór dotyczący kontroli nad jej własną muzyką. W klaustrofobicznym pomieszczeniu z każdą chwilą robi się coraz goręcej – dosłownie i w przenośni. Ambitny trębacz Levee (Chadwick Boseman), któremu wpada w oko dziewczyna Ma i który pragnie za wszelką cenę zapisać się w historii muzyki, wciąga swoich kompanów w wir rozmów na przeróżne tematy. W ich trakcie na jaw wychodzą prawdy, które na zawsze odmienią ich życie. 

Film „Ma Rainey: Matka bluesa” będący adaptacją sztuki dwukrotnego laureata nagrody Pulitzera, Augusta Wilsona, to pean na cześć potęgi bluesa i talentu artystów, którzy nie godzili się na to, by o ich wartości decydowały uprzedzenia i stereotypy.

Album możecie zakupić, m.in. tutaj.

Branford Marsalis – saxofonista i  kompozytor to jedna z największych gwiazd współczesnej sceny jazzowej, najstarszym z sześciu braci Marsalisów, z których czterech jest muzykami jazzowymi, podobnie jak ojciec, Ellis Marsalis.