Święta Bożego Narodzenia już za tydzień. Możemy jednak zrozumieć, że w tym dziwnym roku możecie nie czuć ich klimatu. Hiatus Kaiyote przychodzą jednak z pomocą, i prezentują utwór „Christmas Time Is Here”. To cover utworu z repertuaru Vince Guaraldi Trio.


Hiatus Kaiyote cały dochód ze sprzedaży singla przeznaczy na Salvation Army Christmas Appeal. Co roku wybór pada na inną organizację. Zespół tym sposobem chce przekazać odrobinę radości na Święta.

Hiatus Kaiyote powstała w 2011 roku w Melbourne. W 2012 ukazał się debiutancki krążek formacji „Tawk Tomahawk”. Umieszczony na nim utwór „Nakamarra” był nominowany do Grammy w kategorii „Best R&B Performance”. Fanką Hiatus Kaiyote jest sama królowa neo-soulu Erykah Badu, która odsłuch pierwszej płyty grupy skomentowała słowami: „Okay. I’m done. In love.” Wśród wielbicieli zespołu są także Questlove (The Roots), Robert Glasper, i wielu innych. Uważani są za wielką nadzieję współczesnego soulu muzycy stanęli na wysokości zadania wydając drugi album „Choose Your Weapon”.