Na “The Other Lover” zespół Little Dragon łączy siły z ghańsko-amerykańskim wokalistą i kompozytorem Mosesem Sumneyem, który na początku tego roku wydał znakomity podwójny album “græ”. Wspólny utwór Szwedów i Sumneya to spotkanie dwóch niepowtarzalnych głosów: liryczna ekspresja Mosesa doskonale współbrzmi z wokalem Yukimi Nagano i akompaniamentem delikatnych syntezatorów, dęciaków i oszczędnej perkusji.

„Gdy zaproponowaliśmy współpracę Mosesowi, nie wiedzieliśmy do końca czego się spodziewać. Dostaliśmy bardzo minimalny szkic z jego pięknym głosem, który był dla nas podstawą do pracy. Jesteśmy bardzo dumni z finalnego efektu.” – mówią Little Dragon.

Sumney również nie szczędzi komplementów europejskiej grupie:

„Słucham Little Dragon od bardzo dawna, jako nastolatek byłem pod  wrażeniem ich pierwsze płyty i myślałem jak bogata może być muzyka soulowa. Kiedy zaprosili mnie do nagrania, byłem tak zaszczycony i zaskoczony, że zajęło mi to trochę czasu. Pracowali ze mną, bez egoizmu, aby stworzyć nową wizję swojej piosenki. Jestem dumny z tego, co wymyśliliśmy.” – wspomina.

Utwór nawiązuje tekstem do piosenki “Another Lover” Little Dragon, z ich najnowszej płyty “New Me, Same Us”, wydanej na początku tego roku w Ninja Tune i chwalonej m.in. New York Times, NPR, Pitchfork, The Guardian, Mixmag, Crack Magazine. Album dotarł do 5 miejsca listy sprzedaży TOP Dance / Electronic Albums w Stanach. Zespół wystąpił też na wielu festiwalach, .m.in. Coachella, Glastonbury, Lollapalooza, Sonar, All Points East czy  Melt.  W Los Angeles wspólnie z Flying Lotus zagrali koncerty w Hollywood Bowl i Berkeley’s Greek Theatre (z supportem BADBADNOTGOOD), zaś w Londynie dwukrotnie wyprzedali sławny Roundhouse. 

Na 30 listopada 2021 planowany jest koncert Little Dragon w Warszawie.