Miesiąc temu poznaliśmy singiel Stars and Shivers zapowiadający piątą płytę Kovalczyka – producenta i wokalisty, finalisty 3. edycji programu IDOL. Album pt. “Kovalczyk Big Band New Wave” trafi na sklepowe półki w przyszłym roku, a obecnie w streamingach premierę ma drugi utwór, zapowiadający to wydawnictwo – „Danger He’s Coming”.

„Pandemia nie jest jedynym zagrożeniem, którego powinniśmy się obawiać, o czym łatwo zapominamy. Globalne ocieplenie, zanieczyszczenie wody, nadprodukcja plastiku, to tylko niektóre rzeczy jakie mogą nam zagrozić za chwilę. Musimy zdać sobie sprawę, że przestaliśmy żyć w bezpiecznym dla nas świecie i nadeszła pora, aby zacząć to zmieniać” – mówi Kovalczyk o nowym singlu. 

Zarówno nowy jak i poprzedni utwór prezentują alternatywne brzmienia z wyrazistym elektronicznym bitem opartym o rozbudowaną orkiestrację instrumentów dętych. Na uwagę tu zasługuje produkcja muzyczna oraz jej  skontrastowanie marszowymi rytmami i etnicznymi motywami. Wyraziste teksty piosenek oraz doskonała forma wokalna artysty są dopełnieniem całości projektu. 

Data wydania nowego albumu planowana jest za dziesięć miesięcy. Poznaliśmy już dwa single, a osiem kolejnych będzie udostępniane, w sieciach streamingowych oraz na kanale YouTube artysty, co miesiąc, aż do premiery na nośniku fizycznym.