Stało się to, o czym niedawno pisaliśmy. Joss Stone wróciła do nagrywania! Efektem tego jest pierwszy od trzech lat, solowy singiel zatytułowany „Walk With Me”. Utwór nie odbiega od tego za co pokochaliśmy Joss. Jest vibe i nieskazitelny głos Stone. Utworowi towarzyszy również znakomity gospelowy chórek.


Debiutancki album wydała w 2003, mając 16 lat. Na płycie znalazło się 10 klasycznych utworów w nowej interpretacji wokalistki. Przy pracy nad tą płytą Stone współpracowała z takimi uznanymi wokalistkami jak Angie Stone czy Betty Wright (chórki), oraz z zespołem The Roots. Płyta sprzedała się w ponad dwumilionowym nakładzie, uzyskując przy tym status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych i potrójnej platyny w Wielkiej Brytanii. 

Jednak, jak twierdzi ona sama, jej prawdziwym debiutem był drugi album „Mind, Body & Soul”, który ukazał się we wrześniu 2004. Produkcją płyty zajmował się również m.in. Steve Greenberg. Na albumie tym znajdują się już oryginalne piosenki wokalistki. Płyta „Mind, Body & Soul” uzyskała status platynowej płyty w USA oraz potrójnej platyny w Wielkiej Brytanii. Stone wydała również DVD „Mind, Body & Soul Sessions: Live in New York City”, która jest zapisem jednego z koncertów w Nowym Jorku. 

Joss Stone chętnie współpracuje z innymi wokalistami, czego efektem są jej liczne występy i nagrania z takimi artystami jak: Melissa Etheridge, Blondie, Elton John, Gladys Knight, James Brown, Donna Summer, Angélique Kidjo, Robbie Williams, John Legend, Sting, Rod Stewart, Herbie Hancock i in. 19 września 2011 roku ukazał się album grupy SuperHeavy którą Joss Stone utworzyła wspólnie z Mickiem Jaggerem, Dave’em Stewartem, Damianem Marleyem oraz A. R. Rahmanem.