Zdobywca Grammy, Kurt Elling, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych jazzowych głosów na całym świecie. Przez 14 lat był laureatem rankingu magazynu DownBeat, a Jazz Journalists Association nazwało go Męskim Głosem Roku przez 8 lat z rzędu. Z każdą nową płytą Elling nominowany jest do nagród Grammy, co nie pozostawia wątpliwości co do kunsztu i talentu artysty. Jego głęboki baryton i skala obejmująca aż cztery oktawy niosą za sobą wyjątkowe koncertowe przeżycia. 

Kurt Elling pojawi się na jedynym w Polsce koncercie w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu już 4 lipca 2021 roku.

Wydarzenie jest częścią europejskiej trasy koncertowej, gdzie muzyk wystąpi z wieloma niezwykłymi gośćmi sceny jazzowej. 

W repertuarze Kurta znajdują się oryginalne kompozycje, jak i współczesne interpretacje jazzowych standardów, jednocześnie pozostawiające w obu przypadkach ogromne pole do inspirującej improwizacji. The Washington Post deklaruje, że:

“(…) od połowy lat 90. żaden jazzowy artysta nie był tak odważny, dynamiczny i interesujący jak Kurt Elling. Jego szybujące partie wokalne, ostre teksty i poczucie muzycznej misji, pozycjonują go w wyjątkowym miejscu kreatywnego jazzu”.

Jego dokonania doceniane są na całym świecie, a administracja prezydenta Baracka Obamy zaprosiła artystę na pierwszą oficjalną kolację w Białym Domu.