W piątek, 27 listopada, premierę miała najnowsza kompozycja Ignacego Jana Wiśniewskiego, pianisty, kompozytora muzyki teatralnej i filmowej. Tym razem można posłuchać duetu „Krzywe Zwierciadło” z kontrabasistą Olo Walickim. Jest to drugi utwór zapowiadający płytę „DUETY” mającą się ukazać na początku 2021 roku. 

„Spotkanie z Olo Walickim to prawdziwa Sztuka Improwizacji. Te skromne brzmienie połączenia fortepianu z kontrabasem buduje wielką, niczym nieskrępowaną przestrzeń, która pozwala podróżować aż do końca swojej wyobraźni, a stamtąd, z daleka łapiemy nową, szerszą perspektywę. Widzimy nas samych, z naszymi codziennymi czynności i wzniosłymi wartościami. Patrzymy na to jak w lustro i nie zawsze podoba nam się te odbicie. Mamy nadzieję, że to nie jest rzeczywistość a te zwierciadło jest krzywe.” – zapowiada Ignacy Jan Wiśniewski.  


DUET z Walickim to już druga z czterech zapowiedzianych internetowych premier. Na platformie Youtube dostępna jest pierwsza, “Jak już przegramy tę bitwę”, stworzona wspólnie z Mikołajem Trzaską. W grudniu zaplanowana jest kompozycja nagrana z aktorem – Marcinem Januszkiewiczem, zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. A na początku 2021 roku posłuchamy czwartego towarzysza DUETÓW perkusisty – Michała Bryndala – wszechstronnego improwizatora grającego na co dzień w zespole Voo Voo.