Linia Nocna to duet, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Pracę nad wspólnym projektem rozpoczęli dwa lata temu. Debiutowali w czerwcu 2017 singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji ChilliZet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”.

Nowy album zatytułowany „Szepty i dropy” zawiera dobrze już znane utwory, m.in.: „Zielone Żoli”, „Hulajnogi” czy „Gdziekolwiek” nagrany z Kubą Badachem oraz premierowy materiał.

Album można już zamawiać oraz słuchać w streamingach.


Poza krążkiem w wersji fizycznej albumu „Szepty i dropy”, Mimi i Miki przygotowali dedykowany, osobny instax z autografami oraz wielorazową liniową maseczkę, która będzie dołączona do każdej płyty. 

„To dla nas wyjątkowe wydawnictwo. Zdecydowaliśmy się zrobić wszystko sami, łącznie z okładką albumu. Zmotywowały nas do tego dwie rzeczy. Z jednej strony panująca obecnie na świecie sytuacja, jak wszyscy inni muzycy w tym roku praktycznie nie graliśmy koncertów, nie mogliśmy spotykać się ze słuchaczami, to trudny okres. Mimo wszystko udało nam się dokończyć album. Chcieliśmy, żeby ta płyta mógła być namiastką spotkania na żywo – czymś bardzo intymnym i wyjątkowym. Lubimy bezpośredni kontakt z naszymi słuchaczami. Mamy zamkniętą grupę na Facebooku, gramy razem w niedzielne kalambury na kurniku, często spotykamy się na transmisjach. Z drugiej strony zupełnie nie mogliśmy wczuć się w klimat organizowania teraz sesji zdjęciowych i dużej produkcji. Jesteśmy obecnie w takim właśnie miejscu, stąd właśnie to szczególne wydanie.”

Dostępny jest już klip do kolejnego singla promującego album – obejrzyjcie teledysk do „Komary”.