Od początku skromna i bezpretensjonalna. Niewiele czasu potrzebowała aby zdobyć serca publiczności i zachwycić największych jazzowych weteranów. W Polsce po raz pierwszy wystąpiła w ramach festiwalu Jazz Na Starówce w 2013 roku. Hiromi ponownie wystąpi 18 kwietnia 2021 w nowej warszawskiej przestrzeni Pod Orłami

W 2019 roku ukazał się ostatni solowy album „Spectrum”. Zawarta na nim muzyka to szerokie spektrum bogatej gamy żywych kolorów. To także najnowszy rozdział w stale ewoluującym życiu muzycznym Hiromi. „Jestem głodna nauki, więc zawsze będę mieć szeroko otwarte uszy, gotowe do nauki każdej minuty, którą gram” powiedziała magazynowi DownBeat.


Hiromi jest jedną z czołowych japońskich pianistek jazzowych. Od czasu swojego studyjnego debiutu w 2003 roku z albumem „Another Mind”, elektryzuje publiczność oraz krytyków na całym świecie. Jej energia twórcza zaciera granice pomiędzy jazzem, muzyką klasyczną i popem, przenosząc improwizację i komponowanie na zupełnie nowy poziom złożoności i wyrafinowania.

„Nie chcę nazywać mojej muzyki. Nadawanie etykiet pozostawiam innym. To co tworzę jest połączeniem tego co słucham, z tym czego się nauczyłam. Ma w sobie elementy muzyki klasycznej, trochę rocka i jazzu, ale nie chcę naklejać temu żadnej łatki” – tak o swojej twórczości mówi sama artystka.


Urodzona 26 marca 1979 w Hamamatsu, Japonia, znana jako Hiromi, jazzowa pianistka i kompozytorka słynie z wirtuozowskiej techniki i energetycznych występów. Jej muzyka to mieszanka gatunków muzycznych: post-bopu, progresywnego rocka, klasyki i nowoczesnego fusion.

Bilety są już w sprzedaży. Można je zakupić, m.in. tutaj.