Światowa premiera transmisji „Voices” odbędzie się za pośrednictwem BBC Radio 3, a także 35 innych stacji radiowych. Decca Records wydaje nową EPkę w ramach projektu „Voices” zatytułowaną „All Human Beings” z udziałem gości z całego świata: Maríi Valverde (Hiszpania), Marieki Lucas Rijneveldy (Holandia), Niny Hoss (Niemcy), Golshifteh Farahani (Francja), Sheili Atim (UK).

Max Richter wraz z Yulią Mahr wystąpią w ramach wydarzenia organizowanego przez ONZ z okazji Dnia Praw Człowieka 10 grudnia 2020 roku.

Aby uczcić przypadający w czwartek 10 grudnia Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, przełomowy projekt „Voices” kompozytora Max Richter, inspirowany Powszechną Deklaracją Praw Człowieka, zostanie premierowo wyemitowany za pośrednictwem BBC Radio 3 oraz 35 stacji radiowych między innymi w Europie, Stanach Zjednoczonych i Australii, we współpracy z Europejską Unią Nadawców. Max Richter i współtwórczyni projektu, Yulia Mahr, wezmą również udział w międzynarodowej sesji pytań i odpowiedzi wraz z Organizacją Narodów Zjednoczonych, by uhonorować ten ważny dzień. Również 10 grudnia Decca Records wyda zupełnie nową EPkę z nowymi wersjami utworu „All Human Beings”, otwierającej części albumu „Voices”, w której usłyszymy deklamacje w różnych wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, holenderskiej i angielskiej.

Sercem projektu „Voices” jest głębokie poczucie zjednoczonej społeczności, zrodzone z wieloletniej współpracy twórczej Richtera z Mahr, pokazujące, że kreatywność może być formą działalności aktywistycznej. Album oferuje słuchaczom przestrzeń do namysłu wokół pytań, z którymi mierzymy się dziś w kontekście Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. W czasie dramatycznej globalnej przemiany „Voices” stara się przekazać jasne muzyczne przesłanie nadziei i refleksji. 

Richter i Mahr zaprosili ludzi z całego świata, by przyłączyli się do realizacji tego dzieła poprzez odczytanie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, co zostało wplecione w nagranie w wykonaniu „odwróconej” orkiestry. Otrzymali oni setki zgłoszeń w ponad 70 językach. Melorecytacje budują głosowy pejzaż, przez który płynie muzyka: są one tytułowymi GŁOSAMI.

Cieszymy się, że mamy okazję ponownie zaprezentować projekt „Voices”. W tych dziwnych i pełnych wyzwań czasach bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby muzyka i przesłanie Powszechnej Deklaracji pozostały żywe. Wspominając premierę „Voices”, która miała miejsce w lutym, mamy wrażenie przeniesienia w jakiś inny świat. W tych trudnych i niespokojnych czasach to wielki zaszczyt móc uczcić Dzień Praw Człowieka, przedstawiając to dzieło ponownie, pomimo pandemii. – Max Richter i Yulia Mahr