Niezwykle ceniona wokalistka i autorka Tori Amos ogłasza wydanie swojej najnowszej, świątecznej EPki, „Christmastide”, wyjątkowej kolekcji czterech autorskich piosenek powstałych specjalnie, by wspólnie ze swoimi fanami celebrować świąteczny czas.

Płyta ukaże się 4 grudnia nakładem Decca Records cyfrowo.


„Christmastide” to kwintesencja Tori, a każda piosenka łączy w sobie jej przemyślane teksty, ujmujące melodie i magiczne pejzaże dźwiękowe. Ta EPka jest świętem nadziei i wspólnoty, z charakterystycznym śpiewem i fortepianem Tori. To także powrót jej wieloletnich współpracowników muzycznych, perkusisty Matta Chamberlaina i basisty Jona Evansa.

W tym niezwykle niespodziewanym, burzliwym i budzącym poważny opór wśród wielu roku, chciała stworzyć bezpieczną przestrzeń dla swoich fanów do refleksji nad wyzwaniami, przed którymi stoi dzisiaj nasz świat. Dodając otuchy z poczuciem jedności i siły, Tori powiedziała:

Wraz z powstaniem „Christmastide” było dla mnie ważne, by wprowadzić pozytywny klimat i spróbować podnieść ludzi na duchu. To taki czas w roku, który powinien być przepełniony radością spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, ale dla niektórych może okazać się momentem dojmującej samotności. Wiele rodzin nie będzie mogło się spotkać w tym roku z powodu pandemii, ale także ze względu na borykanie się z następstwami długich i gorzkich wyborów w USA. Mam nadzieję, że te piosenki, oprawione w wyjątkowo piękny sposób, przyniosą choćby niewielką ulgę wszystkim, którzy jej potrzebują.

Podobnie jak wielu innych artystów, Tori była zmuszona odwołać swoje koncerty, w tym majową trasę koncertową, która miała promować jej książkę „Resistance”, okrzykniętą bestsellerem „New York Timesa”. Artystka pragnie, by płyta „Christmastide” odzwierciedlała wdzięczność, jaką czuje ona wobec swoich fanów, którzy okazali jej bezwarunkowe wsparcie i zrozumienie. Jak powiedziała:

„Przetrwamy te trudne czasy razem, silni w jedności i nadziei”.