Dziennikarze magazynu TIME przygotowali zestawienie 10 najlepszych piosenek 2020 roku. Na pierwszym miejscu znalazł się utwór „People I’ve been sad” Christine and the Queens. Singiel został wydany w lutym 2020 i można go posłuchać na EPce „La vita nuova”.

W uzasadnieniu dziennikarzy „TIME” czytamy:

Jest spore prawdopodobieństwo, że twoi ulubieni artyści spróbowali w tym roku napisać piosenkę o kwarantannie. Prawdopodobnie była to epicka ballada i prawdopodobnie próbowała uchwycić poczucie straty oraz odosobnienia, by późnej przerodzić się w melodię podnoszącą na duchu. Ariana Grande i Justin Bieber próbowali tego w „Stuck With U”, Luke Combs w „Six Feet Apart”, Ben Gibbard w „Life in Quarantine”, a Bono i Will.i.am w „#Sing4Life”.
Jednak żadnemu z artystów nie udało się dokonać tego, co zrobiła Christine and the Queens w swoim pełnym bólu, hipnotycznym „People I’ve been sad”. Héloïse Letissier, bo tak naprawdę nazywa się artystka, napisała piosenkę w 2019 roku w żałobie po śmierci matki. Utwór ukazał się w lutym 2020, tuż przed tym, gdy świat pogrążył się w zamknięciu. „People I’ve been sad” to dowód na to, że najlepsza muzyka powstaje z osobistych doświadczeń, a nie z pragnienia stworzenia możliwie jak najbardziej uniwersalnego utworu. Christine śpiewa po angielsku i francusku o utracie bliskich, szalonej samotności, a wokal brzmi tak przejmująco, jakby artystka zawarła w nim całą swoją rozpacz.
(…) To mantra, w której wokalistka akceptuje wspólne cierpienie oraz próby godzenia się z tragedią. Jej pełen rozpaczy głos sprawia, że nie da się nie śpiewać razem z Christine.

Pełne zestawienie, w którym znalazł się również utwór Mac Millera, znajdziecie tutaj.