Bibobit prezentuje kolejny efekt prac nad repertuarem Agnieszki Osieckiej. Po wydanej w dniu urodzin poetki, funkowej wersji „Rozmowy poety z komornikiem”, dziś możemy posłuchać nowej odsłony dobrze znanego utworu „Życie nie stawia pytań”

Projekt Bibobit/Osiecka powstał na potrzeby finałowego koncertu festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej. Zespół wraz z aktorami Teatru Nowego w Poznaniu, aranżerem Jackiem Piskorzem i sekcją smyczkową, przygotował prawie dwugodzinny spektakl muzyczny w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego, który spotkał się ze świetnym przyjęciem publiki i trafił do regularnego repertuaru teatru. Pandemia zastopowała kolejne występy na żywo, ale sprawiła, że grupa zaczęła  intensywnie pracować nad przygotowaniem materiału w wersji studyjnej. 

„Życie nie stawia pytań” to kolejny singiel zapowiadający album, który ujrzy światło dzienne w 2021 roku.

Utrzymany w bardziej refleksyjnej formule, skłania do przemyśleń na temat przemijania z perspektywy obserwatora, a nie bohatera wydarzeń. Muzycznie dominuje tu jazzowy sznyt, tak bardzo charakterystyczny dla brzmienia Bibobitu.

Nigdy nie zapomnę sytuacji kiedy na jednym z koncertów po wykonaniu, nikt z publiczności nie zabił brawa, nikt nic nie odpowiedział, wszyscy trwaliśmy w metafizycznym stanie zawieszonych pytań bez odpowiedzi. To był jedna z największych nagród jakie otrzymałem od publiczności – intymne współodczuwanie.


Nasz kolejny singiel z projektu Bibobit/Osiecka – „Życie nie stawia 
pytań”, to utwór złożony jak sugeruje sam tytuł z pytań. Pytań, które mam wrażenie w ostatnim czasie rezonują w nas wszystkich intensywniej. Jest w nim też pewien rodzaj melancholii, która w listopadzie uderza ze zdwojona mocą. Natomiast aranżacja Adama Lemańczyka i solo patrycjusza Gruszeckiego wlewają w tę kompozycję nadzieję.

Kolejne utwory z tekstami Osieckiej prezentowane będą regularnie w następnych miesiącach. Łącznie złożą się na koncept album. Więcej szczegółów wkrótce!