„Penderecki’ s Sinfonietta(s)”, będący hołdem dla Krzysztofa Pendereckiego od jego ukochanej krakowskiej orkiestry Sinfonietta Cracovia. Wydawnictwo pojawi się na rynku w dniu urodzin Pendereckiego, które przypadają na 23 listopada. Premiera płyty, wydanej jednocześnie na dwóch nośnikach fizycznych CD i LP oraz w wersji digitalowej, odbędzie się 20 listopada 2020.


Album, opatrzony logo Sony Classical, dystrybuowany w wielu krajach świata prezentuje twórczość  jednego z największych mistrzów muzyki XX wieku, kompozytora i dyrygenta cenionego przez rzesze oddanych wielbicieli na całym świecie.

Wybór utworów, które znalazły się na płycie, podkreśla nie tylko bliskie związki kompozytora z Orkiestrą Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia, która zawdzięcza swoje powstanie Elżbiecie i Krzysztofowi Pendereckim, ale również wyjątkową relację, jaką łączyła Mistrza z Jurkiem Dybałem, dyrektorem Zespołu oraz założycielem i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego — poziom 320 w Zabrzu. Wszystkie kompozycje zostały zarejestrowane w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, w którym znajduje się sala koncertowa o doskonałych właściwościach akustycznych, zbudowana pod osobistym nadzorem Krzysztofa Pendereckiego.

Po odejściu Krzysztofa Pendereckiego jego dziennik pozostanie na zawsze nienapisanym ‒ mówi Jurek Dybał. – Będziemy go jednak wciąż wypełniać wykonaniami jego niezrównanej muzyki, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby kontynuować dziedzictwo Pana Profesora ― czego wydanie tej płyty jest zapowiedzią.

Premiera albumu „Penderecki’ s Sinfonietta(s)” już 20 listopada.