Paula Roma w czerwcu zadebiutowała singlem „Niedopowiedzenia” i została okrzyknięta “Nową nadzieją polskiej sceny muzycznej”. Utwór w serwisie YouTube obejrzało już blisko pół miliona użytkowników, a piosenka do dziś grana jest przez ogólnopolskie stacje radiowe. Dzisiaj wokalistka dzieli się z nami drugim singlem Kreskiwyprodukowanym z cenionym producentem Jurkiem Zagórskim.

“Kreski” – apel do zatraconych w pędzie wielkomiejskości

Utwór opowiada historię kobiety, która zauroczona nęcącą aglomeracją miejską zostawia za sobą wielkie uczucie i postanawia zrobić krok w kierunku kariery. Przyciągnięta grawitacją miasta zauważa jednak nadmierny konsumpcjonizm, jałowość pędu życia oraz wszechobecny materializm. Utwór jest apelem artystki o odnalezienie równowagi i własnej przestrzeni czyli współczesnych wyzwań egzystencji.

Modły zaklęte w pytaniu…
“Jak modlitwa wielu z Was 
o zdobny pierścień w dłoni złotem mieniący,
tak w eterze wielkich zmian 
co Nam Panie dasz? 
Pytam głosem łamiącym” 

Przytoczony fragment utworu to zarazem pytanie, na które każdy musi znaleźć sam odpowiedź. Ile jest warta pogoń za dobrami materialnymi, które stają się dla wielu głównym celem życia? Uniwersalna refleksja, którą dostrzegamy szczególnie w dobie nieoczekiwanych zdarzeń (a tych 2020 nam nie szczędzi).

“Kreski” to także metafora linii, którą oddzielamy przeszłość od przyszłości, w tym złowrogie spojrzenia o których chcielibyśmy zapomnieć. Przesłanie utworu jest pełniejsze, kiedy możemy zobaczyć sceny teledysku ukazujące artystkę w codziennej abstrakcji miasta.  Zanurzeni w rutynie dnia wtapiamy się w powszedniość, przez co mimowolnie wpadamy w utarte schematy. 

Za koncept i produkcję teledysku odpowiedzialna jest Agencja Kreatywna SweetJesus!.