The Weeknd będzie muzyczną gwiazdą Pepsi Super Bowl LV Halftime Show 2021, która odbędzie się 7 lutego w Tampa Bay na Florydzie. Koncert zostanie wyprodukowany przez DPS, z wcześniej ogłoszonymi producentami wykonawczymi, tj. Jesse Collinsem i Roc Nation, a wyreżyserowany przez Hamisha Hamiltona.

The Weeknd nie krył radości z zaproszenia organizatorów:

„Wszyscy dorastamy, oglądając największych światowych artystów grających w przerwie finału Super Bowl i można tylko marzyć o byciu na tej wyjątkowej scenie. Czuję się zaszczycony i zachwycony, że będę częścią tego sportowego i artystyczno-kulturowego święta”.

„The Weeknd wprowadził do muzyki własne brzmienie. Jego uduchowiona wyjątkowość zdefiniowała nową generację trendów w muzyce i artyzmie. To niezwykła chwila, a Pepsi Super Bowl LV Halftime Show będzie niezwykłym przeżyciem z niezwykłym wykonawcą” – powiedział w oświadczeniu założyciel Roc Nation Shawn, „JAY-Z” Carter.

Oczywiście plany Halftime Show i Super Bowl może storpedować pandemia COVID-19. Obecnie NFL rozgrywa swój sezon na stadionach, na których pozwalają na to lokalne przepisy – na części przy ograniczonej liczbie kibiców, na innych przy pustych trybunach.

Obecnie, na mecze rozgrywane na stadionie Tampa Bay Buccaneers może wejść około 16 tysięcy kibiców. 28 października, Tampa Bay Times poinformował, że NFL rozważa plan, który pozwoliłby na zapełnienie stadionu na poziomie 20%, choć może się to zmienić wraz z rozwojem sytuacji w nadchodzących miesiącach.

Podekscytowania nie ukrywa również wiceprezes Pepsi, Todd Kaplan:

„Pepsi Super Bowl Halftime Show jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń roku i cieszymy się, że na scenie pojawi się The Weeknd. Po roku, który był w dużej mierze pozbawiony muzyki na żywo, nie możemy się doczekać, by zobaczyć występ The Weeknd, który z pewnością zostanie zapamiętany na lata ”.