Ewidentnie nie mamy szczęścia do premier w tym roku. Do końca nieszczęsnego 2020, granie z udziałem publiczności raczej będzie nie możliwe… Dlatego chcemy zagrać dla Was w streamingu, prezentując materiał z naszej najnowszej płyty „Discipline of Sun Ra” na żywo. Projekt wsparty przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Tymi słowami EABS anonsuje swój koncert z albumem „Discipline of Sun Ra”, który od niedawna jest dostępny, i można go zakupić, m.in. tutaj. Stream koncertu odbędzie się na Facebooku grupy.

kliknij, aby przejść do wydarzenia na Facebooku

W październiku 2019 roku, po ponad 33 latach, światło dzienne ujrzał archiwalny zapis pierwszego lądowania Sun Ra Arkestra w Polsce. Z tej okazji EABS przygotował specjalny koncert związany z tym wydawnictwem. Chwilę później, podczas lockdownu spowodowanego pandemią, dogłębny namysł nad filozofią przybysza z Saturna zaważył o studyjnym nagraniu materiału i ostatecznym kształcie albumu „Discipline of Sun Ra”. Wtedy nastąpiły dość poważne zmiany w selekcji utworów i jeszcze ambitniejsze próby rekreacji jazzowych oryginałów, pchając niektóre kompozycje nie tylko w kierunku hip-hopu (w duchu inspiracji Gil Scott-Heronem czy Davidem Axelrodem), ale też takich gatunków jak juke czy house.