Ignacy Jan Wiśniewski pianista jazzowy, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, aranżer, akompaniator, asystent na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Napisał kilkanaście musicali wystawianych w teatrach w Warszawie, Koszalinie, Toruniu, Wrocławiu, Gdańsku i Gdyni oraz na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2014 roku jest liderem Ignacy Wiśniewski Trio, którego płyta Jazz Shirim (2016) osiągnęła status Debiutu Roku i znalazła się w pierwszej dziesiątce Jazzowych Płyt Roku 2016. W 2018 roku został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Młoda Polska, komponując muzykę do drugiego albumu Kantata Jazzowa napisanego do tekstów poety Michała Rusinka. Jest współzałożycielem kwartetu jazzowego Almost Jazz Group, z którym wydał płyty Akordina (2012), Na Kaszebach (2014) oraz Fade Out (2017).

Komponuje i aranżuje muzykę teatralną, filmową i do słuchowisk współpracując z reżyserami: Agatą Dudą-Gracz, Agnieszką Płoszajską, Ritą Jankowską, Dorotą Androsz, Magdaleną Boć, Markiem Brandem, Tomaszem Manem, Andrzejem Dudzińskim, Adamem Nalepą, Romualdem Wicza-Pokojskim, Arkadiuszem Klucznikiem, Piotrem Wyszomirskim, Tomaszem Valldalem-Czarneckim. W 2017 roku wspólnie z żoną Mają Miro-Wiśniewską założył Fundację WOOD and MOOD, która zajmuje się promocją muzyki, organizując festiwal Dwie Premiery oraz wydając płyty muzyki jazzowej, muzyki na instrumentach dawnych oraz muzyki dla dzieci. 

Zapowiedź kolejnej płyty Ignacego Jana Wiśniewskiego, kompozytora muzyki teatralnej i filmowej, już na kanale YouTube! 


Klip rozpoczyna cykl muzycznych DUETÓW – jazzowych połączeń fortepianu z saksofonem, wokalem, kontrabasem i perkusją. W najnowszym utworze można usłyszeć freejazzowego saksofonistę –  Mikołaja Trzaskę, który kojarzony jest ze sceną awangardową oraz zespołem yassowym Miłość