8 listopada 2020 roku odbyła się ceremonia wprowadzenia Whitney Houston do Rock & Roll Hall of Fame. Tegoroczna ceremonia była zaplanowana na 2 maja, ale z powodu pandemii COVID-19 trzeba było ją przenieść na inny termin.

Przygotowany program, który zastąpił tradycyjną galę, był połączeniem wypowiedzi wielu różnych artystów, którzy opowiedzieli o tym jak uhonorowani muzycy wpłynęli na ich twórczość. Przedstawiając Whitney Houston, w roli wprowadzających pojawiły się m.in. Alicia Keys i Jennifer Hudson. Pierwsza z nich wygłosiła przemówienie, zaczynając od słów „Whitney Houston jest jedną z nich”. Keys wspominała również spotkanie z Houston i ich współpracę przy „Million Dollar Bill”:

Szukała mnie na jednej z imprez przed Grammy u Clive’a Davisa. Wciąż byłam pod wrażeniem tego szalonego świata, do którego właśnie wkraczałam, a ona podeszła do mnie i powiedziała: „Napiszesz dla mnie piosenkę”.

Po przemówieniu Keys odtworzono nagranie, w którym wystąpili Jennifer Hudson, Clive Davis, piosenkarka gospel Kelly Price i matka Whitney Houston Cissy Houston, a także zaprezentowao archiwalne nagrania Arethy Franklin, Oprah Winfrey i Lady Gagi.