Sofiane Pamart podzielił się kolejnym singlem promującym jego najnowsze wydawnictwo „Planet Gold”. 28-letni Sofiane Pamart to enfant terrible francuskiej muzyki klasycznej. Wirtuoz, złoty medalista Narodowego Konserwatorium w Lille, został zauważony dzięki swojemu zapałowi, sile oraz buntowniczemu temperamentowi. Jego neoklasyczna twórczość ma mroczny, poetycki i emocjonalny charakter, co pozwala mu przyciągnąć dużą publiczność. 


„Każde miasto, które odwiedzam czy to ze względu na kręcenie zdjęć czy dla przyjemności, inspiruje mnie. Czasami chodzi o emocje, które odczuwałem w danym miejscu, a czasem je sobie wyobrażam jak w przypadku Alaski” – mówi Sofiane. 

Pierwotnie debiutancki krążek artysty, zatytułowany „Planet”, ukazał się we Francji w 2019 roku. Krążek spotkał się z uznaniem zarówno krytyków muzycznych jak i stale rosnącej liczby fanów. Był szeroko komentowany w takich francuskich mediach jak: TF1, France 2, France 3, France 5, Arte, JT de M6, France Inter, LCI, RFI, RTBF, Numero Magazine, Mediapart, BFM TV i wielu innych. 

30 października pierwszy longplay długogrający Sofiana Pamarta miał swoją międzynarodową premierę. Wersja deluxe albumu, zatytułowana „Planet Gold”, zawiera 12 znanych kompozycji oraz 6 nowych. Płyta poświęcona jest naturalnym i miejskim krajobrazom. Tytuły 18 utworów pochodzą od nazw miast od Paryża po Chicago oraz cudów natury od Alaski po Madagaskar. Powstała płyta jest hipnotyzującą i emocjonalną podróżą, w połowie drogi między spektakularnymi soundtrackami filmowymi a przygodowymi historiami, które oddają wyjątkowy talent tego młodego pianisty i kompozytora.