Sigur Rós zapowiedziało wydanie nowego albumu pod koniec tego roku. Projekt zatytułowany „Odin’s Raven Magic” to dzieło orkiestrowe, którego premiera odbyła się na festiwalu w Reykjaviku w 2002 roku. Album ukaże się 4 grudnia za pośrednictwem Krunk / Warner Classics.

Posłuchać już można jednego utworu, „Dvergmál”.

Zespół nagrał go wspólnie z Schola Cantorum w Reykjaviku i L’Orchestre des Laureats du Conservatoire National de Paris. Praca została zainspirowana fragmentem średniowiecznego islandzkiego dzieła literackiego przedstawiającego apokaliptyczny bankiet.

Hilmar Örn Hilmarsson, współproducent jak i wyświęcony pogański przywódca opowiedział więcej o pochodzeniu tejże muzyki:

Hrafnagaldur Óðins [Odin’s Raven Magic]” ma wiele interpretacji i implikacji, które pobudzają wyobraźnię… To bardzo wizualny wiersz, z obrazami przedstawiającymi upadek i zamarznięcie świata z północy na południe. Wtedy było to jakby apokaliptyczne ostrzeżenie. Być może ludzie tamtych czasów czuli w swoich skórach, że ten moment nadejdzie. Oczywiście dzisiaj Islandia jest zaangażowana w kwestie środowiskowe związane z energią wodną i ochroną klimatu, ale znowu jesteśmy ostrzegani jako mieszkańcy planety.”