Minęło kilka lat od śmierci Sharon Jones, ale jej dziedzictwo muzyczne żyje w naszych sercach i kolekcjach muzycznych na całym świecie. Poza już bogatym katalogiem, jej zespół The Dap-Kings nadal zaskakuje nas nową muzyką – a dokładniej, mało znanymi lub wcześniej niewydanymi perełkami z przebogatego skarbca. Podczas gdy ich oryginalne utwory pozostawiły niezatarty ślad, zespół był znany również z tego, że przez lata wykonywał przeróbki kultowych piosenek. Ich najnowsze wydawnictwo „Just Dropped In (To See What Condition My Rendition Was In)” jest mieszanką ich najpopularniejszych, lecz wcześniej niewydanych, coverów.

Sam tytuł albumu stanowi dowcipną odmianę „Just Dropped In (To See What Condition My Condition Was)”, przeboju z 1968 roku zagranego zarówno przez First Edition (z Kennym Rogersem na czele), jak i Bettye Lavette. Piosenka jest wyjątkowa dla rodziny Daptone, była pierwszym nagraniem zrealizowanym w studiu Daptone House of Soul w 2002 roku. Inne rozpoznawalne utwory na składance to klasyk Steviego Wondera z 1970 roku „Signed, Sealed, Delivered I’m Yours” oraz psychodeliczny funk z repertuaru Bad Medicine, instrumentalny „Trespasser” (znany ze ścieżki dźwiękowej filmu „American Gangster”). Na płycie znalazł się również „What Have You Done For Me LatelyJanet Jackson, pierwotnie umieszczony na debiutanckim albumie zespołu z 2001 roku „Dap Dippin’”.

Just Dropped In…” to znakomita kolekcja z coverami również Gladys Knight, Ala Greena, Boba Marley’a & The Wailers i Woodie Guthri.