Woodkid udostępnił klip do nowego singla promującego najnowszy album „S16”. Teledysk powstał do utworu „In Your Likeness”. Jak mówi Woodkid:

„In Your Likeness” to bardzo szczera ballada, w której przyznaję się do własnych słabości. Chodzi o chęć bycia zrozumianym jako osoba, którą pociągają nieustannie pewne formy nostalgii.


Najnowszy album Woodkida „S16” był nagrywany w Abbey Road Studios w Londynie oraz w innych miastach: Berlinie, Paryżu, Los Angeles i Islandii. Chór Suginami Junior Chorus z Tokio zapewnił odpowiednie otwarcie dla jednego szczególnego pasażu. Nazwa płyty nawiązuje do chemicznego symbolu i liczby atomowej siarki. „S16” kwestionuje samą materię: czym są nasze komórki? Z czego są stworzone nasze serca? Gdzie leży granica między rzeczywistością a fikcją? Siarka jest w rzeczy samej niezbędnym elementem dla żyjących stworzeń, ale może też bardzo łatwo zapłonąć. Jak żarliwe cierpienie podsycane muzyką, które można następnie uspokoić uczuciem dotyku kogoś bliskiego.

S16″ to następca debiutanckiego „The Golden Age” z 2013, które sprzedało się w nakładzie niemal miliona egzemplarzy i było nominowane do dwóch nagród Grammy.