Przepiękne wnętrze Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, ponad 60-osobowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą pięciu dyrygentów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Jana Smoczyńskiego, Pawła Tomaszewskiego i Adama Sztaby, a pośród nich Natalia Kukulska. Wokalistka, która porusza czułe struny i ponownie rozkochuje Polskę w muzyce Fryderyka Chopina.


Dotykanie pomnikowej twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora bywa ryzykowne. Jak jednak pokazały ostatnie miesiące – publiczność tęskni za wartościową muzyką pełną wrażliwości i szlachetnych dźwięków.

Album “Czułe struny”, na którym znalazły się wybrane dzieła Fryderyka Chopina opracowane w formie utworów symfonicznych przez pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów, już na etapie przedsprzedaży trafił na szczyt zestawienia bestsellerów Empiku, aby później rozgościć się w czołówce Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS.

Idąc za ciosem, wydawca albumu – Agora S.A., ogłosiła przedsprzedaż analogowej wersji wydawnictwa. 2-płytowa edycja będzie miała swoją premierę 4 grudnia.

“Czułe struny” to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym jak również wydarzenie bez precedensu na świecie. Dodatkową wartością projektu jest wzbogacenie utworów Chopina o warstwę liryczną, za którą odpowiada Natalia Kukulska, jak również zaproszone przez nią artystki: Bovska, Natalia Grosiak, Kayah, Gaba Kulka oraz Mela Koteluk. 

Wydawnictwo doczekało się jak dotąd dwóch teledysków do utworów “Czułe struny [Polonez As-dur]” oraz “Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]”, a także live sesji nagranej w ramach projektu OtwARTa scena, podczas której, w kameralnym składzie zaprezentowana została kompozycja “Ktoś całkiem nowy [Etiuda As-dur]”

Natalia nie przestaje jednak zaskakiwać! Już dzis swoją premierę będzie miał koncert “Czułe struny”, który każdy może zobaczyć bezpłatnie na kanale wokalistki w serwisie Youtube. Artystce udało się zebrać w tak wspaniałym wnętrzu, jakim jest Filharmonia Mieczysława Karłowicza, najlepszych polskich kompozytorów oraz zaprosić do współpracy wybitną Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie.

Koncert składać się będzie z 10 utworów, które znalazły się na niedawno wydanym albumiem. Dwa z nich od kilku dni zapowiadają dzisiejszą premierę. Pierwszym zwiastunem koncertu jest wideo do utworu “Powiem Ci kiedy”. Walce: a-moll op.34 nr 2 oraz a-moll op.posth  Fryderyka Chopina w aranżacji Jana Smoczyńskiego wzbogacone zostały o tekst Bovskiej.

Artystka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała w nim o relacji kompozytora z George Sand. Przedstawienie uczucia łączącego tę parę z punktu widzenia kochanki nadaje walcom niezwykle emocjonalnego charakteru. 


Drugim zwiastunem jest utwór “Pod powieką”, czyli Preludium e-moll op.28 nr 4 Fryderyka Chopina w aranżacji Pawła Tomaszewskiego. Pełną dramaturgii historią utwór wzbogaciła Kayah. Poprzez niezwykle szczery i uczuciowy tekst kompozycja nabrała bardzo osobistego wydźwięku, stając się jedną z najczęściej słuchanych i lubianych piosenek wśród słuchaczy albumu. Nieprzypadkowo więc Natalia zdecydowała się zaprezentować jej koncertową, jeszcze bardziej poruszającą odsłonę. 

Całość koncertu będzie można zobaczyć już dzisiaj o godz. 19:00 na kanale Natalii Kukulskiej w serwisie Youtube.