Wracamy z Płytą tygodnia! W każdy poniedziałek będziemy wybierali jeden nowy album, na którym się skupimy. Co to znaczy? Znaczy to tyle, że postaramy się zebrać jak najwięcej informacji o tytule, singlach promocyjnych.

Pierwszym (od wielu miesięcy) naszym typem jest:

Album „Dotyk” to zbiór utworów, które odnalezione zostały w archiwum Polskiego Radia. Podchodzą z lat 1974-1978. Wszystkie kompozycje poza wydanym w 1978 roku przez Tonpress singlem „Dotykiem chcę dziś poznać wszystko” są nagraniami, które nigdy wcześniej się nie ukazały.


Twórczość Renaty Lewandowskiej wybiegała poza standardy swoich czasów. Mocny, wielooktawowy głos wokalistki robił i wciąż robi wrażenie. Mimo że artystka szybko została zaszufladkowana (jak wielu artystów tamtej epoki) pod terminem ‚Big Beat’ uznać ją należy za jedną z niewielu soulowych artystek w naszym kraju. Porównywano ją do Janis Joplin czy też Arethy Franklin. Do tej ostatniej artystki było Renacie Lewandowskiej najbliżej – to właśnie nagrania Arethy Franklin miały ogromny wpływ na wybór jej artystycznej drogi.

Album miał swoją premierę 16 października, i w zasadzie jest już niedostępny. Znaczy to, że nakład całkowicie się wyprzedał. Czy będzie wznowienie? Tego nie wiemy.

Więcej singli i informacji o albumie i Renacie Lewandowskiej znajdziecie każdego dnia na naszym Facebooku i Instagramie.