Laureat Grammy – James Blake, prezentuje nową EPkę „Before” – to powrót do jego klubowych czasów w Londynie, hołd dla korzeni głęboko zanurzonych w tanecznych utworach, a jednocześnie świetna dokumentacja ewolucji muzyki artysty.

Na „Before” trafiły cztery utwory, a każdy z nich target=”_blank” rel=”noreferrer noopener”>doczekał się visualizera. EPka jest wyrazem „tęsknoty za porywami emocji na parkiecie” oraz przypomnieniem o DJskiej karierze Blake’a. To także dowód na „nowy rodzaj pewności siebie, by użyć swojego głosu w hitach na dancefloor” – jak mówi artysta. Reżyserem wszystkich klipów do utworów z EPki jest Ryder Ripps.

Aby uczcić premierę, James Blake zagra pierwszy od 2013 roku DJ set dla Boiler Room. Transmisja w piątek, 16 października, o 23:00 polskiego czasu. Więcej informacji tutaj.


James Blake nawiązał współpracę z marką Cadillac. Grupa wybrańców miała okazję przedpremierowo posłuchać EP-ki artysty, a następnie uczestniczyć w bardzo kameralnym koncercie muzyka – pierwszym występie Blake’a dla publiczności od miesięcy.


„Before” to następca świetnie przyjętego coveru „Godspeed” Franka Oceana, który zgromadził ponad 5 mln wyświetleń na TikToku. Wcześniej Blake wydał utwór „Are You Even Real?”, który zgromadził 7,2 mln streamów w Spotify od premiery.

James Blake jest obecnie w trakcie pracy nad swoim piątym długogrającym albumem studyjnym.