James Tillman to uzdolniony artysta, którego teksty poruszają ważne i aktualne tematy, a muzyka to ambitne połączenie nu-jazzu, r’n’b i soulu. Najnowszy album „Modern Desires”, który składa się z 8 utworów, jest kontynuacją ostatniego wydawnictwa „Silk Noise Reflex”.


„Modern Desires” to konceptualna prezentacja piosenek, które oddają nastroje i realia dorosłego życia. Jest ton zmysłowości i romansu, ale także tęsknoty, zmiany i introspekcji. Muzyka krąży poprzez uczucia, które według Tillmana łączą nas wszystkich. Dusza i wpływy dźwiękowe podobne do tych wprowadzonych na „Silk Noise Reflex” można usłyszeć przez cały czas.

Tillman mówi:

„Szukałem inspiracji w muzyce takich artystów jak Sade i Phil Collins. Ich piosenki umiejętnie oddają nastroje i oddają przyziemność z kultową precyzją… dając nam sposób na wyrażenie naszych radości i smutków”.

Album nagrany został w Red Bull Studios. Tillaman współpracował z Evanem Suttonem, Richiem Marrero, kultowym liderem zespołu i perkusjonistą, który pracował nad niesamowitymi płytami z takimi artystami jak Angela Bofil i Hector Lavoe w latach 70. i 80.