Dokument o Billie Holiday zatytułowany “Billie” wejdzie na duże, i mniejsze ekrany, już 13 listopada. Oficjalna ścieżka dźwiękowa, która zawierać będzie 13 utworów pojawi się tego samego dnia. Znajdziemy na niej standardy i rarytasy, które zostały zaczerpnięte z wcześniej wydanych projektów, a także kameralnych występów na żywo. Jeden z nich, „Don’t Explain”, został zaczerpnięty z setlisty w Carnegie Hall. W wydawnictwie znajdą się także klasyki „Now or Never” i „Strange Fruit” oraz dwa utwory instrumentalne.


Tracklista: 1. Now or Never // 2. God Bless the Child // 3. Hoppin’ Around // 4. Blues are Brewin’ // 5. Funeral in New Orleans // 6. Fine and Mellow // 7. Strange Fruit // 8. Just One More Chance // 9. My Man // 10. I Only Have Eyes For You // 11. I’ll Never Smile Again // 12. Don’t Explain // 13. I Loves You, Porgy

Preorder w wersji CD i LP dostępny jest tutaj.

Film opiera się na wywiadach przeprowadzonych w latach 1970-1978 przez dziennikarkę Lindę Lipnack Kuehl, która miała zamiar napisać biografię Billie Holiday. Większość materiałów do filmu została odrestaurowana.