Stowarzyszenie Podkultura zaprasza na pierwszą edycję nowej imprezy na koncertowej mapie Rzeszowa – Festiwal Wolności Twórczej! Wydarzenie jest realizowane przy dofinansowaniu z budżetu Gminy Miasta Rzeszów.

W tym roku na żywo w rzeszowskim Teatrze Maska oraz online, dzięki transmisji w sieci, wystąpi utytułowana trójmiejska formacja Orange Trane z programem z płyty “Wolność”.


Oraz frapujący duet (harfa – perkusja) tworzony przez Agnieszkę Grelę – Fedkowicz i Wojciecha Fedkowicza – Fedkowicz Duo.


Fedkowicz Duo to nowy projekt Wojtka Fedkowicza, współtworzony wraz z jego żoną, Agnieszką Grelą-Fedkowicz. To nowa przestrzeń muzyczna, w której przenikają się inspiracje ze świata harfy i perkusji. Na płycie “Imaginary Space” muzyka współczesna spotyka się z energicznymi bitami, a dźwiękowe impresje zostają poddane elektronicznym przetworzeniom, które współtworzą wielowymiarowy dźwiękowy pejzaż.

Orange Trane tworzą wybitni polscy instrumentaliści, należący do ścisłej czołówki europejskiego jazzu: Piotr Lemańczyk – kontrabas i gitara basowa, Dominik Bukowski – wibrafon xylosynth, Tomasz Łosowski – perkusja i instrumenty perkusyjne. Swą muzyką wpisują się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością. W przeszłości wielokrotnie nagradzani na najważniejszych konkursach w Polsce takich jak: Jazz Juniors, Jazz Nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa.

Transmisja online koncertu odbędzie się na profilu facebook Stowarzyszenia Podkultura.