Artysta obdarzony niepowtarzalnym głosem i niekwestionowaną charyzmą sceniczną w lutym 2021 wystąpi na czterech koncertach w Polsce: w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku. Wokalista zaprezentuje materiał z najnowszego albumu „Anagnorisis”, który jest już dostępny w serwisach streamingowych.


Asaf Avidan nową płytą udowodnił, że żaden gatunek muzyczny nie jest mu obcy! Na „Anagnorisis” usłyszmy soul, r&b, chillout! Płyta idealna nie tylko na jesienne wieczory. Dodamy jeszcze, że według nas, to najlepsze wydawnictwo w dorobku artysty.

„Anagnorisis” to termin literacki ukuty przez Arystotelesa, określający nagłą chwilę rozpoznania, jakiego doświadczyć może postać. Oznacza moment, w którym poprzez odsłonięcie ukrytego wcześniej elementu fabuły, bohater zmierza się ze swoją prawdziwą tożsamością, przekraczając granicę ignorancji i zmierzając w kierunku wiedzy. 

Po 10 intensywnych latach koncertowania Asaf Avidan postanowił zrobić sobie przerwę od występów, by zastanowić się nad swoim życiem, karierą oraz sztuką. Wokalista zapragnął doświadczyć czasu w inny niż dotychczas sposób, kiedy jego życie pełne było nieustannego ruchu, podróży i zmian. Jego 40 urodziny stały się momenten na zatrzymanie i refleksję. Artysta wybrał w tym celu stary wiejski dom we Włoszech, który następnie przekształcił w studio nagraniowe oraz miejsce twórczej pracy. 

Tym razem jednak proces twórczy był zupełnie inny. Poprzednie albumy artysty, m.in. „Different Pulses” i „The Reckoning” powstały w ciągu kilku tygodni. Tym razem natura i cisza zaczęły przenikać sztukę, a nagrania stale ewoluowały, by po tygodniach nabrać ostatecznego kształtu.