Gary Barlow, Michael Bublé i Sebastián Yatra prezentują wspólny singiel „Elita”, zapowiedź nowego solowego albumu Barlowa zatytułowanego „Music Played By Humans” (premiera 27 listopada 2020).

„Music Played By Humans” to następca wydanego w 2013 podwójnie platynowego w UK „Since I Saw You Last”. „Elita” to z kolei singiel celebrujący siłę kobiet. To uzależniająca mieszanka popu zmieszanego z latino, a głosy trzech wokalistów tworzą niezwykle smakowitą mieszankę. Praca nad utworem rozpoczęła się jeszcze w listopadzie 2019. Jak wyjaśnia Gary:

Na początku byliśmy tylko ja i Michael. Ale potem powiedział mi, że zna tak utalentowanego gościa, który świetnie pasuje do utworu. Godzinę później byliśmy już na łączach, a gdy Sebastián odesłał nam utwór, byliśmy zachwyceni. Ma niesamowitą charyzmę. Wszystko brzmiało tak autentycznie!

Michael Bublé dodaje:

Nie wydaje mi się, abym kiedykolwiek uczestniczył w popowym projekcie, gdzie trzy tak wyraziste osobowości idealnie ze sobą współgrają. „Elita” to świetne przedsięwzięcie łączące różne kultury i aspekty muzyki. Stanowiliśmy dla siebie wzajemną inspirację i wyszła z tego mieszanka doskonała. Piosenka jest ekscytująca, seksowna i dodaje sił!

– Do tej pory nie mogę uwierzyć, że jestem w tej samej piosence co Gary Barlow i Michael Bublé! Zrobiliśmy wszystko zdalnie, ale o dziwo, mam wrażenie, jakbyśmy przyjaźnili się od dawna. Obaj artyści to świetni ludzie, utalentowani i z sercem na dłoni. Nie mogę się doczekać, by czerpać wiedzę z ich doświadczenia, rad i przyjaźni w tym całym procesie, jak również w kolejnych projektów. Mam nadzieję, że „Elita” spodoba się Wam tak samo jak nam – podsumowuje Yatra.