Album „The Orchid” Macieja Gołyźniaka i jego trio uplasował się na najwyższym podium w najnowszym notowaniu listy OLIS – WINYL jako najlepiej sprzedający się winyl w Polsce! Premierowy tytuł z serii Polish Jazz vol. 85 wyprzedził w tym tygodniu albumy z kategorii pop i jest jedynym jazzowym tytułem na liście!

Sygnowana nazwiskiem wyśmienitego perkusisty „Orchidea” to nad wyraz nastrojowy, pięknie brzmiący jazz! Pełen jesiennej nostalgii, świeżych brzmień, groove’u i wręcz filmowych obrazów. Przestrzeń do poszerzania muzycznych horyzontów i pożywka dla zmysłów. Intrygujący jest przy tym fakt, że Maciej Gołyźniak poruszał się dotychczas w przebojowym popie, alternatywie i progresywnym rocku (sic!). Wszechstronność talentu i potrzeba twórczej realizacji dojrzałego muzyka zawiodła go na niwę jazzu, co odbiorcy tej płyty najwyraźniej docenili. Wydanie na CD zajęło równie znakomitą 13 pozycję. 

Ale to nie jedyny album Polskich Nagrań, który cieszył się dużym powodzeniem! Na oficjalnej liście sprzedaży pojawiły się także winyle z serii Color Limited, czyli reedycji kultowych albumów z katalogu wytwórni na kolorowych krążkach. Aż osiem tytułów z 12 nowości znalazło się w notowaniu.

Koneserzy dobrej muzyki słuchający jej z winyli sięgnęli po tytuły z kanonu polskiej muzyki, tj. #4 SBB „Ze słowem biegnę do Ciebie”, #6 Dżem „Cegła”, #7 Czerwone Gitary 2, #10 Oddział Zamknięty, #11 Niemen „Idee Fixe”, #15 Klan „Mrowisko”, #19 Marek Grechuta & Anawa. Stawkę trzydziestu pozycji wymienionych na OLIS zamyka album „Krywań, Krywań” Skaldów.