18 września premierę miała pierwsza od 2016 roku płyta Alicii Keys. “ALICIA” to bardzo emocjonalny album, na którym artystka dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi siebie i tego co dzieje się na zewnątrz. Ostatnie miesiące pokazały, że żyjemy w bardzo niespokojnych czasach i ten krążek może pomóc nam znaleźć wewnętrzną siłę by iść dalej, a może nawet zmieniać świat na lepsze. Na płycie poza Alicią usłyszymy Sampha, Miguela, Khalida, Tierrę Whack, Diamond Platnumz czy Jill Scott.

W sieci pojawił się klip do utworu “Love Looks Better”, który Alicia opisuje tak:

Ta piosenka ma w sobie tyle energii! Opowiada o tym jak bardzo jesteśmy zabiegani, jak szybko się przemieszczamy, że nagle chcemy się zatrzymać, porozmawiać, być ze sobą i zobaczyć, że nasza miłość ciągle ma się dobrze. Sądzę, że każdy doskonale rozumie to wyrażenie. ‘Love Looks Better’  to świetna zapowiedź tego co znajdzie się na moim nowym albumie. Melodia w tym utworze będzie Wam tkwiła długo w pamięci i nie będziecie mogli przestać jej nucić.


Artystka planuje w lecie 2021 roku dać albumowi drugie życie podczas trasy koncertowej ALICIA: The World Tour – 24 czerwca odwiedzi Tauron Arenę w Krakowie. W marcu piosenkarka wydała książkę „More Myself: A Journey”, która stała się bestsellerem New York Times’a. Alicia Keys to bardzo wszechstronna artystka – zwyciężczyni GRAMMY, piosenkarka, producentka, aktorka oraz aktywistka społeczna. Od premiery swojego debiutanckiego albumu „Songs in A Minor”, sprzedała ponad 65 milionów płyt na całym świecie.