W ubiegłą sobotę 19.09 na scenie warszawskiego SPATIF-u spotkały się wybitne muzyczne osobowości: Wojtek Mazolewski (PL), saksofonistka i liderka zespołu Collocutor – Tamar Osborn (UK) oraz Edward Wakili-Hick (UK) – producent, perkusista i członek grupy Sons Of Kemet. Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści zagrali ze sobą pierwszy raz. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Koncert odbył się w ramach programu Get Your Jazz Together, zainicjowanego przez Instytut Adama Mickiewicza. Jego fundamentem jest spotkanie znakomitych artystów, których – poza wspólną pasją – łączy nieposkromiona potrzeba poszukiwania nowatorskich twórczych rozwiązań.


Koncert poprowadził Pete Buckenham (UK), znany też jako Pete On the Corner – dj, dziennikarz muzyczny i szef wytwórni On the Corner Records, który poza pełnieniem roli prowadzącego zagrał także swój dj set podczas afterparty (razem z Soul Service).

Zwieńczeniem wydarzenia była specjalna audycja wyemitowana w środę 23.09 w radiu Worldwide FM z zapisem koncertu (zarówno w wersji audio, jak i video). W audycji możemy usłyszeć także krótkie wywiady jakie Pete przeprowadził tuż po koncercie z każdym z muzyków, a także rozmowę z Adrianem Magrysem, szefem Lanquidity Records, który zaprezentował słuchaczom Worldwide FM mix złożony z utworów polskiej niezależnej sceny. Audycję można odsłuchać tutaj.

Get Your Jazz Together: Wojtek Mazolewski, Tamar Osborn i Edward Wakili-Hick - Warszawa