Pink Freud to najbardziej rockandrollowy zespół jazzowy wraca po kilkuletniej przerwie z nową płytą. Album „piano forte brutto netto” ukaże się już w październiku 2020 roku nakładem wytwórni Mystic Production. „Pink Sunrise” to pierwszy singiel promujący album.

Wojtek Mazolewski o nowym materiale:

„Tym razem wszystko wzięliśmy w swoje ręce. Sami ten materiał nagraliśmy i wyprodukowaliśmy dobrze się przy tym bawiąc. To zapis naszych szalonych przygód, muzycznych podróży i przyjaźni, która cały czas się rozwija”.

Zgodnie z tradycją Pink Freud dźwięki, tytuł i towarzyszące im elementy graficzne i filmowe – stanowią całość wypowiedzi artystycznej i jak zwykle są trampoliną i zaproszeniem publiczności do twórczego myślenia i współtworzenia dalszej historii.


Zespół Pink Freud jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, między innymi Płyta roku 2010 Programu 3 Polskiego Radia (za album Monster of Jazz), trzykrotni zwycięzcy w ankiecie JazzTop miesięcznika Jazz Forum w kategorii najlepszy zespół elektryczny (2007, 2008, 2010), laureaci Jazzowego Oscara przyznawanego przez kapitułę stowarzyszenia Melomani. Grupa została również doceniona za produkcję teledysków – w 2005 roku zdobyli nagrodę Yach na festiwalu Yach Film w kategorii „Inna Energia” za klip do utworu Come as you are. Za teledysk do utworu Dziwny jest ten Kraj (z albumu Punk Freud) otrzymali Grand Prix festiwalu Yach Film 2007 oraz nagrodę na festiwalu Northernwave w Islandii.

Pink Freud wydał do tej pory sześć albumów studyjnych: Zawijasy (2001), Sorry Music Polska (2003), Punk Freud (2007), Monster of Jazz (2010), Horse & Power (2012), Pink Freud plays Autechre (2016).