28-letni Sofiane Pamart to enfant terrible francuskiej muzyki klasycznej. Wirtuoz, złoty medalista Narodowego Konserwatorium w Lille, został zauważony dzięki swojemu zapałowi, sile oraz buntowniczemu temperamentowi. Jego neoklasyczna twórczość ma mroczny, poetycki i emocjonalny charakter, co pozwala mu przyciągnąć dużą publiczność. 

Zanim rozpoczął swoją solową karierę w 2019 roku był znany ze współpracy z czołowymi przedstawicielami francuskiej sceny hip-hopowej takimi jak: Koba LaD, Maes, Vald, Laylow, Dinos, Madd, Isha, Youv Dee, Rémy, 7Jaws, Hugo TSR, Lord Esperanza, L’Or du Commun, Lonepsi, Scylla, Médine oraz Aloise Sauvage. Pracował jako DJ oraz producent (Marina Kaye). 

Jego debiutancki singiel „Ha Long Bay” to poruszająca i medytacyjna kompozycja, wprowadzająca słuchacza w jego niezwykły świat. Do utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez Arsedi’ego.


Pierwotnie debiutancki krążek artysty, zatytułowany „Planet”, ukazał się we Francji w 2019 roku. Krążek spotkał się z uznaniem zarówno krytyków muzycznych jak i stale rosnącej liczby fanów. Był szeroko komentowany w takich francuskich mediach jak: TF1, France 2, France 3, France 5, Arte, JT de M6, France Inter, LCI, RFI, RTBF, Numero Magazine, Mediapart, BFM TV i wielu innych. 

Sofiana Pamarta będzie mieć swoją międzynarodową premierę.  Wersja deluxe albumu, zatytułowana „Planet Gold”, zawierać będzie 12 znanych kompozycji oraz 6 nowych. Płyta poświęcona jest naturalnym i miejskim krajobrazom. Tytuły 18 utworów pochodzą od nazw miast od Paryża po Chicago oraz cudów natury od Alaski po Madagaskar. Powstała płyta jest hipnotyzującą i emocjonalną podróżą, w połowie drogi między spektakularnymi soundtrackami filmowymi a przygodowymi historiami, które oddają wyjątkowy talent tego młodego pianisty i kompozytora. 

„Każde miasto, które odwiedzam czy to ze względu na kręcenie zdjęć czy dla przyjemności, inspiruje mnie. Czasami chodzi o emocje, które odczuwałem w danym miejscu, a czasem je sobie wyobrażam jak w przypadku Alaski” – mówi Sofiane.